---[LOGO]--- ---[LOGO]---

Vilniaus istorijos

Pažintinės ir Pramoginės ekskursijos

Vasaros Pleneras

Kūrybinės dirbtuvės suaugusiems

Pleneras - (pranc. en plein air - po atvisru dangumi) tai tapymas iš natūros gamtoje tikroviškai perteikiant kraštovaizdį... Šį terminą naudojame kiek liberaliai. Susirenkame savaitgaliui gamtoje, išbandydami įvariausias dailės technikas kuriame – tapome, veliame, lipdome, vitražuojame ir kt. Vakarais praturtiname patirį praktinės filosofijos užsiėmimais.

Neišsigąskite, programa nėra skirta profesionaliems dailininkams. Prisijungti gali visi, nereikia jokių išankstinių žinių ar įgudžių.

Praktiniai kūrybiniai užsiėmimai suaugusiems vasaros plenerų metu – tai jūsų galimybė tobulėti, atrasti gyvenimo džiaugsmą, realizuoti savo sumanymus ir vizijas kuriant. Plenerai vyksta Aukštaitijoje, Anykščių regioniniame parke, tradicinėje kaimo sodyboje – vienkiemyje, nuostabioje gamtos apsuptyje, šimtametėje girioje, netoli Šventosios upės.

Poilsis gerai, bet aktyvus poilsis - dar geriau. Su šiuo šūkiu jau aštuntą vasarą rinksimės realizuoti kūrybinius sumanymus į Jonės sodybą. Dvi dienos ir dvi naktys poilsio, kūrybos, diskusijų, juoko, laužo, maudynių, muzikos, tylos, miško, mėlynių, šulinio vandens, kaimiško sūrio, naminės duonos, bičių medaus...., o svarbiausia geros draugijos.

Kūrybiniai užsiėmimai su Jone

Jonė, profesionali dailininkė, jau daugiau nei 20 metų dirba su suaugusiais, veda dailės pamoka ir meno terapijos užsiėmimus, 8 metus vasarą organizuoja plenerus suaugusiems. Pačios įvairiausios technikos - nuo tapymo, grafikos, fraktalų kūrimo iki mozaikų, koliažų, keramikos darbų kūrimo - yra Jonės raiškos vandenynas. Išlaisvinti save per kūrybos procesą, mėgautis juo, atgauti jėgas ir pasitikėjimą savimi.

Praktinės Filosofijos užsiėmimai su Ilona

Praktinės filosofijos užsiėmimai, tai kelias savo siekiamybės link, tai niekada nesibaigiantis dialogas - tarp manęs ir pasaulio, tarp manęs ir tavęs. Geriausias laikas filosofijai yra vakaras. Nurimus dienos šurmuliui, įvairioms veikloms, tikrai malonu susitikti prie laužo ir pasikalbėti įvairiomis aktualiomis temomis. Vakarinių užsiėmimų metu, remsimės filosofų ir psichologų idėjomis bei mintimis, išbandysime praktiškai, kaip per įvairias užduotis filosofija gali apsigyventi mūsų gyvenime.

Siūlomos tokios temos ir praktinės užduotys:

 • Asmenybės samprata. Asmenybės simbolio kūrimas.
 • Žmogaus prigimtis pagal Z.Froidą. Pasąmonės testas.
 • E.Fromas – turėti ar būti? Teksto interpretacijos.
 • Gyvenimo stadijos pagal - S.Kierkegaardą. Vertybių piramidės statyba.
 • Menas mylėti pagal Ė.Fromą. Meilės apibrėžimo kūrimas.
 • Rytai vakaruose. Spontaniškos mandalos kūrimas.
 • Gyvenimo sėkmės formulė pagal Leonardą da Vinčį. 100 klausimų metodika.

Praktiška informacija:

Jonės sodyba yra vienkiemis apsuptas šimtametės girios. Sodyboje nėra patogumų – lauko tualetas, šulinio vanduo, maudynės šalia esančioje kūdroje.

Trobelėje yra 10 miegojimo vietų, tad renkame nedideles grupes vieno plenero metu.

Reikia pasiimti:

 • patalynę, pižamą, higienos reikmenis;
 • priemones nuo mašalų, erkių ir kt.;
 • specialią aprangą, jei ketinate grybauti, uogauti, girią tyrinėti;
 • žibintuvėlį (praverčia sutemus);
 • gerą nuotaiką!

Maistu būsite aprūpinti viso plenero metu. Į meniu visada įtraukiamos vietinės miško gėrybės: grybai, uogos, rugštynės ir kt. Išalkus visuomet galima užkandžiauti sausainiais, sūriu, medum ir kt. Jei mėgstate išskirtinį maistą, atsivežkite!

Sodyba yra įsikūrusi Aukštaitijoje, netoli Andrioniškio miestelio. Apie 120km nuo Vilniaus, ir panašiai nuo Kauno.

Keliaujame į sodybą atskiromis mašinomis. Jei nėra galimybės atvykti savarankiškai, padėsime susiorganizuoti su kitais dalyviais tuščiomis mašinomis.

2019 metų pleneras vyks liepos mėnesį (vėliau paskelbsime tikslią datą), nuo pektadienio vakaro iki sekmadienio.

Yra galimybė pasiimti augintinius.

Kaina žmogui su maistu, apgyvenidinimu ir užsiėmimų priemonėmis: 120€