---[LOGO]--- ---[LOGO]---

Vilniaus istorijos

Pažintinės ir Pramoginės ekskursijos

Teminės ekskursijos po Vilnių

Viduramžiškas Vilnius

Vilnius – tai gyva Lietuvos istorija, liudijanti apie buvusią mūsų valstybės šlovę ir nuosmukių periodus. Čia, Vilniuje, kryžiavosi prekybiniai keliai, religiniai mokymai, kultūrinės kryptys bei mados, naujų idėjų įgyvendinimo galimybės. Miesto istorija - paini ir sudėtinga, bet kaip tik todėl, labai įdomi. Ekskursija – Viduramžiškas Vilnius – nukels jus į tolimus laikus ir parodys kaip miestas vystėsi, augo, gražėjo, kokias neįkainuojamas vertybes sukūrė čia gyvenę įvairių tautybių ir tikėjimų žmonės.

Užupio Respublika – Vilniaus menininkų Meka

Labai meniška ekskursija

Jei negalite nuvykti į Paryžiaus Monmartrą, tai būtinai pasivaikščiokite po "resbubliką už upės". Spalvingi vaizdai, įdomios istorijos apie čia gyvenusių varguolių kasdienybę ir linksmybes, keisti užupiečių prietarai ir linksmos švenčių tradicijos, pati geriausia pasaulyje konstitucija kabanti tiesiog gatvėje ir dar daug visokių įdomybių, keistenybių atskleis mums bene pats romantiškiausias Vilniaus rajonas.

Žydiškasis Vilnius – pasivaikščiojimas po Šiaurės Jeruzalę

Nuo seno Vilnius garsėjo kaip tolerancijos, minties laisvės, religinių konfesijų gausos miestas. Daugiakultūriškumas – išskirtinis Vilnius bruožas. Šioje ekskursijoje susipažinkime su neatsiejama Vilniaus istorijos dalimi - žydų kultūra. Aplankykime vietas, prisiminkime žmones čia gyvenusius, dirbusius ir kūrusius bendrą senojo miesto mozaiką.

Šv. Petro ir Povilo bažnyčia  - Rytų Europos baroko perlas

Labai estetiška ekskursija

Vilnius vadinamas baroko miestu, o Šv. Petro ir Povilo bažnyčia – įspūdingiausiu XVIIa. barokinio meno paminklu. Daugiau kaip 2000 stiuko lipdinių sukurtų talentingų italų meistrų, beveik nepakitusių ir išlikusių 300 metų, perteikia mums ne tik Vilniaus, Lietuvos, bet ir visos žmonijos gyvavimo istoriją, amžiną blogio ir gėrio kovą : Dievas ir velnias, angelai ir demonai, mitologinės ir alegorinės būtybės, šventieji ir nusidėjėliai, didikai ir paprasti miestiečiai kviečia mus į nepakartojamą skulptūrų spektaklį. Latviai turi aukčiausią varpinę Rygoje, estai seniausią veikiančią vaistinę Europoje, o mes – vėlyvojo baroko perlą Vilniuje. Pamatykite tai!

Vienos gatvės istorijos pasakojimai - Šv. Jono gatvė

Pati trumpiausia ekskursija

Pasivaikščioję viena seniausių Vilniaus gatvių ir nuėję 200 metrų (toks šios gatvės ilgis) nustebsite, kad sužinojote tiek daug. Kiekvienas pastatas, per šimtmečius čia gyvenę žmonės atskleidžia mums kaip pavienių žmonių likimai gali persipinti su miesto ir visos Lietuvos istorija. Istoriniai įvykiai, miesto šventės ar užėjusios negandos palikdavo savo pėdsaką gatvės istorijoje. Pasiklausykime šio pasakojimo, o kelionę užbaikime pasikėlę į Šv. Jonų bažnyčios varpinę ir pasigrožėję Vilniaus senamiesčio panorama.

Žvėrynas – medinės architektūros paveldas

Nustebinanti ekskursija

Žvėrynas buvo gražiausias medinių vilų priemiestis, ypač mėgstamas vilniečių. Ir šiandien čia tebejuntamas praėjusių dienų žavesys, dar galima pamatyti unikalios medinės architektūros šedevrų, pasivaikščioti jaukiomis buvusio priemiesčio gatvelėmis, prisiliesti prie Gediminaičių laikus menančio riboženklio, pajusti Žvėryno daugiakultūriškumą išlikusiose šventovėse... 

Antakalnis – didikų rūmų, parkų ir sodų senovinės erdvės

Antakalnis - priemiestis susiformavęs jau XV a. išsiskiriantis savo grožiu, miškais apaugusiu kalvotu reljefu kūrėsi ir plėtėsi to meto aukštuomenės dėka. Čia savo rezidencijas ir dvarus statėsi bajorai, valdininkai, didikai ir kunigaikščiai. Iškilo unikalių bažnyčių ir vienuolynų ansambliai. Pasivaikščiokime po didikų Sluškų, Pacų, Sapiegų valdas.