---[LOGO]--- ---[LOGO]---

Vilniaus istorijos

Pažintinės ir Pramoginės ekskursijos

Šventinės ekskursijos po Vilnių

Vilniaus kiemelių pasakojimai + Midaus degustacija

Senasis Vilnius kūrėsi atkartodamas gamtą – tekantys upeliai, kalvos – formavo unikalią, plastišką miesto mozaiką. Gatvelės pradžioje, nepamatysime jos pabaigos, o užsukus į už aukštų sienų esantį kiemelį atrasime gerais ir blogais laikais gyvenusių įvairių luomų žmonių kasdienio gyvenimo pėdsakų. Kviečiame pasidairyti po senojo Vilniaus kiemus, gatveles ir susipažinti su kadaise čia gyvenusių žmonių kasdienybe.

Ekskursijos pabaigoje – sušildanti degustacija midaus bare „Girta Bitė“, kur ne tik paragausite įvairių skonių midaus, bet ir susipažinsite su jo gaminimo technologijomis bei vartojimo ypatumais. Juk midus seniausias ir prabangiausias lietuviškas gėrimas, kuriuo buvo vaišinami garbingiausi svečiai, o ir pačiame senajame Vilniuje buvo ne viena midinė.

Ekskursijos trukmė – 2 val.

Degustacija – 1 val.

Ekskursijos ir midaus degustacijos kaina žmogui 20 eur.

Senojo Vilniaus miestiečių šventės ir puotavimo ypatumai

Populiariausia ekskursija senų draugų susibūrimo ar išskirtinio jubiliejaus proga

Vilniečiai visais laikais mėgo triukšmingai pasilinksminti. Švenčių netrūko. Kaip buvo pasitinkami valdovai ir su pergale grįžtantys karvedžiai, kada amatininkai švęsdavo savo globėjų šventes, kodėl net ir laidotuvės virsdavo pramoga, kokios prievolės miestiečiai bijojo labiau nei karo, bado ir maro, kas yra stabkūlis ir kur jį dar galima pamatyti, kokios puotavimo ir šventimo tradicijos šiandien mus glumintų, o kokios yra išlikusios iki šiol – visa tai ir daugiau sužinosite ekskursijoje-pobūvyje „Senojo Vilniaus miestiečių šventės ir puotavimo ypatumai“.

I ekskursijos dalis: Vilniaus miesto šventės (trukmė 1 val.) - pasivaikščiojimas po senamiestį.

II dalis: Puotavimo ypatumai + linksmosios užduotys su prizais (trukmė 2 val.), pobūvis kavinėje pagal Jūsų pasirinkimą.

Vilniaus stebuklai

Rekomenduojama Šv. Kalėdom

Metai baigiasi, metai prasideda. Vilnius keičia rūbą, puošiasi, skamba, spindi ir kvepia..šv. kalėdomis. Tai - stebuklų laikas, stebuklingame mieste. Įsitikinkite tuo patys, aplankykite vietas kurios turi išlaikiusios senąją sakrališką jėgą, vietas kur pagoniškos tradicijos persipina su katalikiškomis, kur mus laimina senieji miesto globėjai ir linksmai nuteikia nauji magiški Vilniaus meninikų darbai.

Meilė niekada nesibaigia - Senojo Vilniaus meilės istorijos

Rekomenduojama Vasario 14-tai

Visais laikais meilės tema buvo svarbi ir įdomi, ji niekada nenusibosdavo, keldavo sumaištis, apkalbas, pavydą, kartais net karus...Meilės istorijos buvo perduodamos iš lūpų į lūpas, per šimtmečius virsdavo legendomis, kėlė žmonėms susižavėjimą ir tikėjimą amžina meile.. Kokias meilės istorijas mena senasis Vilnius? Kaip meilė parklupdydavo didžiuosius valdovus ir įkvėpdavo narsiausius karžygius, kaip dviejų žmonių meilė dovanodavo miestui gražiausius, prasmingiausius dalykus!

Jaukioje senamiesčio kavinėje pratęsime vakarą su žvakių šviesa, šildančiais gėrimais, valgiais bei vakaro siurprizu – intriga.

Moterims apie moteris

Rekomenduojama Kovo 8-tai ar motinos dienai

Šioje ekskursijoje sužinosite koks buvo moters pasaulis įvairiais istorijos laikotarpiais, kaip jis keitėsi, kokios moterys Vilniuje paliko ryškiausią pėdsaką. Kaip skambėjo viešas lietuvės žmonos paieškos skelbimas pirmą kartą paskelbtas spaudoje, kokie santykių stereotipai susiklostę XIX a. išliko iki šiandienos ir kodėl šiandien galime drąsiai pasakyti, kad gyvename geriausiame laike!

Vilniaus šventieji

Rekomenduojama Kaziuko šventei

Viniuje nuo seno kryžiavosi skirtingų tautų keliai ir pamaldumo tradicijos. Čia kūrėsi įvairių konfesijų vienuolijos, tarp kurių brolių ir seserų rasdavosi pasišventusių tikėjimui žmonių. Ekskursijos metu aplankykisime išskirtines Vilniaus senamiesčio vietas, kurios mena šventuosius ir iki šiol garsėja stebūklais, pamatysime paveikslus kurie tikima per šimtmečius saugojo mūsų miestą nuo negandų. Prisiminsime šventųjų - karalaičio Kazimiero, vienuolės Marija Faustina Kovalskos, kankinių Antano, Jono ir Eustachijaus – gyvenimus, pabendrausime su vienuolėmis ir turėsime galimybę pamatyti šventą šaltinį esantį bažnyčios požemyje.

Valstybingumo keliu

Rekomenduojama valstybinių švenčių proga

Ekskursiją pradėsime nuo Seimo rūmų - Lietuvių tautos pasipriešinimo sovietinei okupacijai simbolio, toliau keliausime Gedimino prospektu, prisimenant svarbiausio Vilniaus gatvės istoriją, Lukiškių aikštėje uždegsime žvakutę prie paminklo 1863 m. sukilimo dalyviams. Prisiminsime liūdną buvusių KGB rūmų istoriją, toliau keliausime prie V.Kudirkos paminklo. Katedros aikštėje prisiminsime iškilią senosios Lietuvos istoriją, aplankysime karaliaus Mindaugo paminklą, pakilsime į Gedimino kalną, prisiminsime didžiųjų kunigaikščių gyvenimus ir žygdarbius. Toliau keliausime senąja karalių ir kunigaikščių Pilies gatve, sustosime prie Signatarų namo, pakalbėsime apie 1918 m. vasario 16 dienos reikšmingumą. Ekskursiją baigsime S.Daukanto aikštėje prie Prezidentūros.